Az Európai Unió, amely eredetileg egy szabadpiaci kezdeményezés volt, mára az értékek Európája lett. És ezek kizárólag a kortárs baloldal értékei. Ez az, amibe Orbán nem egyezett bele – mondta Éric Zemmour, az egyik legismertebb jobboldali véleményvezér a CNews francia televízió vitaműsorában – írta meg a hirado.hu.
„Az Európai Néppárt egy olyan döntéshozatali reformba kezdett bele, ami marginalizálta volna Orbánt és pártjának 12 képviselőjét, s emellett lehetővé tette volna kizárásukat.
Orbán ezt előzte meg a csoport kilépésével” – tette hozzá.
– tette hozzá.„Ez a párt egy igen vegyes európai pártot jelent, egy kicsit olyan, mint az UDR volt: vannak benne centristák, balosok és jobboldaliak is. Egyesek, mint Orbán, erősen a jobboldalhoz, míg mások, például a skandináv országokból, keményen a baloldalhoz húznak. A német kereszténydemokraták az egyensúly szerepét próbálják betölteni ezen a mérlegen”.
Zemour szerint ezeknek a folyamatoknak a megértéséhez le kell szögeznünk: kétségtelen, hogy a Merkel elnökségének időszakában, de a Merkelt követő időszakban is
a kereszténydemokrata párt Németországban egyre inkább a baloldal felé tolódott.
A párt egyre közelebb került a szociáldemokraták és a Zöldek értékrendszeréhez.
„Értékek Európája”
Az Európai Unió, amely eredetileg egy szabadpiaci kezdeményezés volt, mára az értékek Európája lett – hívta fel a figyelmet a gondolkodó –, csakhogy ezek kizárólag a kortárs baloldal értékei. „Ez az, amibe Orbán nem egyezett bele. A jogállam elveit például, amit annak nevezünk, s amit számon kérnek Orbánon, de Gaulle sem tartotta be jobban, mint a magyar kormányfő. Orbán sokkal inkább védi az európai civilizációt azzal, hogy nem nyitja meg országának déli határait, mint a tárt karok politikájával az Európai Bizottság Brüsszelben.”
Elhagyja-e Magyarország az EU-t?
„Orbánon számon kérik a liberális demokráciát – éppen rajta, aki demokratikusabb is és liberálisabb is, mint azok, akik ezt rajta számon kérik” – állítja Zemour.
– állítja Zemour.Arra a kérdésre válaszolva, hogy Magyarország elhagyja-e az Európai Uniót, Zemmour határozottan úgy válaszolt: „Nem hiszem. Már csak egyszerű gazdasági megfontolások miatt sem. Magyarország gazdasága erőteljesen függ a német autóipartól, s azt hiszem, a németek sem hagynák távozni Magyarországot.”